bozcaada’da sezon ne zaman?

bozcaada hakkında bilgiler-bozcaada-çanakkale

Bütün misafirlerimiz sorar Bozcaada’da sezon ne zaman?

Bozcaada sezon Nisan’dan Ekim’e kadardır.

Sezon Nisan’da başlar, Temmuz ve Ağustos ayları en kalabalık zamanlardır. Bozcaada’nın en sakin zamanları ise, Nisan-Mayıs-Haziran ayrıca, Eylül-Ekim’dir.

Sezon Nisan’da başlar demek, tüm işletmeler Nisan’da kapılarını açar demek aslında. Nisan’dan Temmuz’a kadar ada sadece haftasonları kalabalık olur. Temmuz ayından Eylül ayına kadar ada tam kapasite olur.

Bozcaada’da sezon ne zaman? Bozcaada kalabalık mı?

Aslında Bozcaada kalabalık bir tatil beldesi değildir. Bozcaada her zaman huzurlu bir kafa dinleme yeridir, bu yüzden Bozcaada’nın en güzel zamanları sezon öncesi ve sonrası zamanlardır.

“Ben sadece kafa dinlemek istiyorum” derseniz, Nisan-Mayıs-Haziran tüm bağların yeşillendiği, tüm çiçeklerin açtığı, doğanın en güzel zamanlarıdır. Eğer güney rüzgarının estiği bir güne denk gelirseniz deniz de sıcak olacaktır. Ada merkezi sakin, tek-tük turistin olduğu, feribot seferlerinin günde 4 kere gidip geldiği sakin dönemler.

Eylül sonu, Ekim ve Kasım ise artık yaprakların döküldüğü, bağlarda üzümlerin sonları kaldığı bir zaman. Deniz olabildiğince sıcak, hava gündüzleri olabildiğince ılıman, akşamları ise birazcık serin olur. Kalabalık turist kafileleri artık yoktur bu zamanlarda. Size bu zamanlarda, yoğun günlerden yorulmuş esnafla vakit geçireceğiniz, doğanın tadını çıkarabileceğiniz, harika kafa dinleyip huzur bulacağınız bir Bozcaada kalır.

Scroll to Top
×