Bozcaada’ya kışın gidilir mi?

bozcaada hakkında bilgiler-bozcaada-çanakkale

Bozcaada’ya kışın gidilir mi?

Konuklarımız Bozcaada’ya kışın da gelmeyi tercih ederler, kışın Bozcaada çok sakin ve huzurlu olur.

Bozcaada İstanbul’a ve İzmir’e yakın olması sebebiyle tam bir kış tatil rotasıdır. Bozcaada kışın bir çok otel ve restoran açıktır. Tabi ki yaz gibi değildir fakat kafa dinlemek, sakin ve huzurlu 1-2 gün geçirmek için idealdir. Kışları feribot seferleri azdır, buna dikkat etmelisiniz. Restoranların hepsi açık değil o yüzden gelmeden evvel rezervasyon yaptırmalısınız. Otellerin de sadece bir kısmı açık olur o yüzden gelmeden evvel rezervasyon yaptırmanız iyi olacaktır.

Bozcaada’ya kışın gidilir mi? Bozcaada’da kışın misafirlerin çok fazla aktivite şansı yoktur. Deniz kenarı yürüyüşü, Pavli ormanı turu, Polente’de Gün Batımı, Salhane’de Şömine başında keyif yapmak. Rum Mahallesi ve Türk Mahallesi Turu. Kale gezisi gibi kış aktiviteleri mevcuttur.

Deniz kenarında yürüyüş herkese iyi gelir, dalgaların sesi huzur verir insana. Hele adanın pırıl pırıl berrak suyu. Bir sandalyeniz varsa kış güneşinin tadını çıkarabilirsiniz. Yanınızda kahve, çay, atıştırmalık bir kaç şey de almayı ihmal etmeyin. Ayazma Plajı, Ayana Koyu, Beylik Koyu, Sulubahçe, Çayır bunlar adada plaj yürüyüşü için en ideal plajlardır.

BOZCAADA’DA KIŞ AKTİVİTELERİ…

  • Pavli Ormanı, Ayazma yolu üzerinde küçük bir ormandır. Sabah ya da öğlen yürüyüşleri için harikadır. Bu kış aktivitenizde size kuş sesleri eşlik edecek. Yanınızda yiyecek içecek bir şeyler olursa mesire yerinde piknik de yapabilirsiniz. Ada’da mangal yapmak yasaktır. Lütfen bunu unutmayalım.
  • Rum Mahallesi, mistik sokakları, muhteşem yapıları, kilisesi, yeldeğirmenleri ile dikkat çekiyor. Tüm turistlerin uğrak yeridir Rum Mahallesi. Feribottan indiğinizde ana cadde Bozcaada’yı Türk Mahallesi ve Rum Mahallesi olarak ikiye ayırır, yolun sol tarafı Türk Mahallesi, sağ tarafı Rum Mahallesidir.
  • Türk Mahallesi cumbalı evleri, küçük meydanları ve çeşmeleriyle ünlü. Türk Mahallesi deniz kenarında güzel restoranlar ve kafeler vardır.
  • Salhane’de şömine başında şarap, kahve, bira içip denizin hırçın sesini dinlemek herkese iyi gelecektir, karşınızda da muhteşem kale manzarası.
  • Bozcaada Kalesi gezmek için çok uygundur. Türkiyenin en güzel ve bakımlı kalelerinden birisidir. İçinde tarihi eserler sergilenmektedir.
Scroll to Top
×